logo

 

שותפות ושותפים לדרך, 

מושב קצר אך עמוס פעילות והישגים מאחורינו. עם סיומה של שנה ובפתחה של שנה חדשה, אני רוצה לנצל את ההזדמנות לאחל לכם שנה טובה ומאושרת, לשתף במה שהשגנו עד כה, ובאתגרים שעוד ניצבים לפנינו. מושב סוער ועמוס מחכה לנו, ואני מזמינה כל אחת ואחד מכם לכתוב, לשתף רעיונות ולקחת חלק בעשייה. יחד נתקן עולם.

הנה כמה מהדברים שעשינו בשבילכם במושב האחרון:

 

 

עוצרים את הרצח הבא: איזוק אלקטרוני על אדם החשוד באלימות נגד בת זוגו

במסגרת המאבק באלימות נגד נשים – אישרנו בקריאה טרומית הצעת חוק שתאפשר להצמיד איזוק אלקטרוני על בן זוג אלים, הנמצא תחת צו הרחקה. החוק יסייע למשטרה באכיפת צווי הרחקה, יאפשר לנשים להשתקם ולפתח עצמאות מבלי לכלוא עצמן במקלט, וחשוב מכל – יוכל למנוע את הטרגדיה הבאה.

 

קראו עוד: כיצד יסייע החוק במניעת הרצח הבא?

 

 

פה אחד: אושר בטרומית החוק להפללת לקוחות זנות ומתן סיוע לנשים שורדות זנות

בהחלטה היסטורית אישרה הכנסת פה אחד את הצעת החוק להפללת לקוחות זנות ומתן סיוע לנשים שורדות זנות. עבודה ממושכת בוועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות בראשותי זכתה לתמיכה ציבורית חסרת תקדים במאבק נגד פגיעה בגופן ונפשן של אלפי נשים, נערות ונערים. חוק שהוא אמירה ערכית נגד קניית גופן של נשים כסחורה, נגד דפוס הדיכוי והניצול העתיק בהיסטוריה - ובעד שיקום, בעד כבוד האדם, בעד תקווה לעתיד טוב יותר. במושב הקרוב נמשיך לפעול לקידום הפללת לקוח, יחד עם תכנית שיקום לאומית, הסברה ומודעות בקרב הציבור – שישימו את ישראל בשורה אחת יחד עם מדינות מתקדמות שכבר הבהירו שצריכת זנות היא נורמה פסולה שהשלכותיה הרסניות.

 

 

תקווה ליהדות התפוצות: הגשנו את הצעת חוק מתווה הכותל

על רקע הנזק חסר התקדים שגרמה החלטת הממשלה לבטל את מתווה הכותל – הגשתי בשם סיעת יש עתיד הצעת חוק מתווה הכותל – שתבטיח שהכותל המערבי יישאר מרכז תפילה לעם היהודי כולו, וכי מדינת ישראל תהיה בית לאומי לכל יהודי העולם.

 

לקריאה נוספת לחצו כאן

  

ישראל בחזית המאבק בסחר בנשים: מחזקים את הפיקוח על משרדי הממשלה

בדיון מיוחד בוועדה למאבק בסחר בנשים ובזנות בראשותי, כינסנו את משרדי הממשלה לדווח על פעילותם למאבק בתופעת הסחר בנשים לצרכי זנות. בדיון – שמעו כולם עדות מצמררת של קאדי, שורדת סחר בנשים שנמכרה לזנות בגיל 14, וכיום דוגמנית, סטודנטית ופעילה חברתית להעצמת נשים ומאבק בסחר בבני אדם. מוזמנים לצפות:


 

נלחמים על מעמדה של ישראל: מסע הסברה בקמפוסים בגרמניה

יחד עם צעירי יש עתיד, הובלנו משלחת הסברה ברחובות ברלין, בקמפוסים ובפורומים פוליטיים, במטרה להאבק בתעשיית החרם והדה-לגיטימציה, ולספר את האמת על ישראל. למרות תקרית קשה ובה קבוצה של שונאי ישראל התפרצו להרצאה באוניברסיטה בברלין במטרה למנוע מאיתנו לדבר, המשכנו בפעילות והצלחנו להשפיע על צעירים רבים.

 

 

קראו עד על המסע שלנו כאן 

 

למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה: יום הסטודנט הלאומי בכנסת ישראל:

כיו"ר השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה – אירחנו סטודנטים מכל רחבי הארץ וכלל ועדות הכנסת דנו בנושאים שמטרידים אותם בנוגע לעתידם. בסוף היום – הענקנו תעודות הוקרה ל"סטודנטים יוצאי דופן", עבור פעילות פורצת דרך ומעוררת השראה למען הקהילה והחברה.


קראו על הסיפור המרגש של סטודנטים יוצאי דופן

 

מושחתים נמאסתם:

השחיתות הגיעה למוקדים הרגישים ביותר של קבלת החלטות במדינה, ומאיימת לפגוע בכל אחת ואחד מאיתנו. יצאנו לרחובות, לצמתים ולכיכרות בכל רחבי הארץ כדי לומר שנמאס. יצאנו לזעוק ששחיתות היא לא ימין ושמאל, אלא ניצול בוטה של כוח ומעמד, ומעילה חמורה באינטרס הלאומי ובאמון הציבור. זו פגיעה במדינה, ופגיעה בעתיד של ילדינו.

 

לקריאה נוספת לחצו כאן

 

ערב מרגש אצלי בסלון: בנות העדה האתיופית מספרות על המסע ארצה


ערב יום ירושלים, אירחתי בסלון ביתי בנתניה, יחד עם ח"כ לשעבר פנינה טמנו שטה, ליהיא לפיד ונשות יש עתיד, את בנות העדה האתיופית לערב הוקרה וזיכרון. בנות קהילת יהדות אתיופיה חלקו סיפורים מעוררי השראה אודות מסען ארצה, ושיתפו בזיכרון הקורבנות שנספו בדרך. סיפור שכולו הקרבה, אמונה, ציונות, כמיהה וגעגוע לארץ ישראל.

 


עוד על הערב המרגש: כאן

 

 

 

בברכת שנה טובה,

ח"כ ד"ר עליזה לביא וצוות הלשכה.

מוזמנים לכתוב לנו:

[email protected] 

פניה זו נעשית בדיוור ישיר ממידע המצוי במאגר מידע רשום מס' 700050435