logo
היי, חשבתי שתשמח/י לשמוע…
מושב עמוס פעילות מאחורינו, ולשמחתי זכינו להוביל כמה הישגים משמעותיים. כשברקע משברים פוליטיים בלתי פוסקים, אני ממשיכה לפעול לאיחוי הקרעים והשסעים בחברה, להפיכת היהדות למקור לאחדות ולחיבור, ליצירת שוויון הזדמנויות לנשים בתעסוקה ובהנהגה, ולחיזוק אופיה של מדינת ישראל כבית לאומי מכבד לעם היהודי כולו. עם סיומו של מושב החורף, ולקראת בואו של חג האביב הבא עלינו לטובה - זו הזדמנות נהדרת לומר תודה על שיתוף הפעולה, לשתף אתכם בפעילות ולהביט קדימה אל האתגרים שעוד לפנינו. חג חירות שמח!
 
ח"כ ד"ר עליזה לביא וצוות הלשכה 

 

לראשונה - חברות חללי צה"ל אזרחיות מקבלות הכרה

מאז צוק איתן אני מלווה בנות זוג רבות של חללי צה"ל שנפלו במילוי תפקידם. אחרי תיקון ״נוהל חברה״ בצבא שהכיר בבנות זוג חיילות, עשינו צעד ענק נוסף שיסייע לחברות של חללי צה"ל בהתמודדות עם הנורא מכל: לראשונה, גם חברות אזרחיות בשירות המדינה יקבלו הכרה, ויהיו זכאיות לימי חופש בתקופת השבעה וביום הזיכרון, שלא על חשבון ימי החופש הקבועים. ההכרה היא מרכיב משמעותי בתהליך השיקום והריפוי מטראומת השכול, ואני מחויבת להמשיך ולפעול עד להטמעת התיקון מול כלל המעסיקים במשק.

קראו עוד

   

 

מונעים את האסון הבא: יום מיוחד בכנסת עם מיזמים ייחודיים למניעת אלימות בחברה

היוזמה שהתחלנו להכשרת קוסמטיקאיות לזהות סימני אלימות בקרב נשים, התרחבה לתחומים רבים נוספים. היום המיוחד אותו אירחתי בכנסת, הוקדש כולו למניעת אלימות בחברה. למעלה מ-500 משתתפים ממגוון תחומים נרתמו למשימה, לקחו חלק והצטרפו ליוזמה: מיזמים טכנולוגיים חדשניים, עמותות חברתיות, קוסמטיקאיות ובלניות, רבנים, סטודנטים ובני מכינות,יפעלו במטרה אחת משותפת - להיאבק באלימות במרחב הפיסי והווירטואלי, ולמנוע את האסון הבא. זה בידיים שלנו.

קראו עוד

   

 

השבת שייכת לכולםגם מי שאינו דתי יוכל לבחור לנוח בשבת

מאבק שאני מובילה למעלה משנתיים התקדם צעד נוסף: אישרנו בוועדת הכספים לקריאה שנייה ושלישית תיקון לחוק שיאפשר גם למי שאינו דתי לבחור שלא לעבוד בשבת, מבלי להסתכן בפיטורים. ההצעה תבטל את הדרישה הקיימת בחוק להגיש תצהיר המעיד על קיום מצוות הדת, ובכך תתקן אפליה ארוכת שנים בין עובדים ביחס ליום המנוחה השבועי. זהו צעד נוסף שנפעל להשלים סופית במושב הקרוב, המבהיר כי השבת שייכת לכולם.

קראו עוד 

 

 

הישג במועצת אירופה: לראשונה קריאה לפלסטינים להפסיק לתמוך בטרור

הובלתי משלחת למועצת אירופה מטעם הכנסת בשטרסבורג, במטרה ​להיאבק בהחלטה חד-צדדית נוספת המגנה את מדיניות ישראל, את מעמדה של ארה"ב כמתווכת בסכסוך ואת ההכרה ההיסטורית של הנשיא טראמפ בירושלים כבירת ישראל. המאמץ שלנו הצליח לרכך במעט את הדו"ח, ולהכניס לראשונה קריאה ברורה לפלסטינים להפסיק לתמוך בטרוריסטים ובבני משפחותיהם.

קראו עוד 

 

 

למען העגונות: הצעה חדשה תאפשר לראשונה למדינה

לסייע לעגונות מחוץ לישראל

יוזמה משותפת שהתחלתי עם משרדי החוץ, המשפטים, הדתות, ועידת רבני אירופה ובתי הדין – תאפשר למדינת ישראל לסייע גם לנשים עגונות שאינן אזרחיות ישראל. הצעה ממשלתית שאושרה בקריאה ראשונה, תקנה לבתי הדין את הסמכות להטיל סנקציות על גבר מעגן או סרבן גט המגיע לישראל. למצוקת העגונות אין גבולות גאוגרפיים, והצעת החוק ממחישה את תפקידה של ישראל כבית לאומי הפועל למען העם היהודי כולו.

קראו עוד

 

זו השנה החמישית ברציפות שאני מציינת בדיון מיוחד את יום העגונה הבינלאומי בכנסת, ובו אנו דנים בפתרונות מעשיים לסייע לנשים עגונות ומסורבות גט במצוקתן. 

  

לראשונה: דמי לידה גם לבנות שירות הלאומי

רגע לפני סיום המושב – אישרנו בוועדת העבודה והרווחה את ההסכם שיקנה גם לבנות השירות הלאומי דמי לידה, בדומה לחיילות. עד התיקון – תקופת שירותן של בנות השירות הלאומי לא הוכרה לצורך חישוב זכאותן. לשמחתי ולשמחתן – הצעת חוק שהגשתי אומצה על ידי שר הרווחה, והתיקון שאושר יצמצם פערים ויקל על צעירות שתרמו רבות להשתלב בחברה ובתעסוקה.

קראו עוד 

 

 

שערוריית הביטוחים: מאבק בחברות

המסרבות למכור ביטוח לנהגים​

בלשכתי הצטברו תלונות רבות על חברות ביטוח המסרבות למכור ביטוח מקיף וצד ג' לרכב, גם לנהגים שהגישו שתי תביעות בלבד במהלך שלוש שנים. התנהלות שרירותית וקיצונית כזו הותירה נהגים רבים חשופים לנזק רב ולסיכון כלכלי כבד, ולכן פניתי למפקחת על הביטוח וכינסנו בדחיפות את ועדת הכספים לדון בנושא. הנהלים חודדו, אנחנו נמשיך במעקב.

קראו עוד

  

 

הצעה חדשה: מועצה ציבורית תנהל את רחבת הכותל

​הדרתן של עיתונאיות מסיקור ביקורו הרשמי של סגן נשיא ארה"ב, שימוש ברחבה לצרכים מסחריים, בצד ​שנים של מחלוקות סביב הסדרי גישה, תפילה, אישורי טקסים, אירועים וחניה בכותל, שבים ומעלים את השאלה - ​למי שייך הכותל וכיצד מתקבלות החלטות הקשורות בניהול הרחבה. הצעה חדשה שאני מובילה בשם סיעת יש עתיד מבקשת להקים מועצה ציבורית רחבה ומאוזנת שתנהל את הרחבה​, ו​תייצג את כלל העם היהודי, בארץ ובתפוצות.

קראו עוד

 

 

ממשיכה להוביל בנושאי דת ומדינה

שמחה לשתף שגם השנה אני מובילה במדד הפעילות בנושאי דת ומדינה של מכון על משמר הכנסת. על רקע הניצול החוזר ונשנה של הדת למען משברים פוליטיים, חקיקה ומלחמות מיותרות סביב השבת, הנסיגה החד צדדית ממתווה הכותל, ההחמרה בגיור, הפקרת אחינו ואחיותינו בתפוצות, ואימוץ קו מחמיר שפוגע במעמדה של היהדות בארץ ובעולם – זהו לא פחות ממאבק על דמותה של המדינה. מחויבת להמשיך.

קראו עוד

   

 

 

  

 

עקבו אחרי

     

 

 

 

 

 

 

פניה זו נעשית בדיוור ישיר ממידע המצוי במאגר מידע רשום מס' 700050435